Už viac ako
23 rokov
brúsime krištáľ. Ručne.

Ctíme tradície

V 16. storočí otec brúseného krištáľu, Caspar Lehmann, objavil výnimočnosť brúsenia skla diamantom. Rovnakým spôsobom, len technologicky zdatnejšie,
to dnes robíme aj my.

Sklárske remeslo má na Slovensku tradíciu, ktorá sa odvíjala v šiestich storočiach. Ťažisko kvality slovenského skla bolo vtedy i neskoršie v hutnických technikách, v tvarovom cítení a zručnej realizácii. Zo zeme vyťažená kremičitá surovina sa v žiare vysokého tepla mení do podoby trblietavého krištáľu, kde sa svetlo snúbi s tieňom v stále meniacom sa farebnom spektre.

Precízna forma umenia

V roku 1998 založili brúsiči s bohatými skúsenosťami spoločnosť Sklo-Krištáľ. Keď v roku 2015 prebehla reorganizácia, vo vedení sa osamostatnila Emília Fisterová. Dnes stojí spoločnosť na prahu novej etapy. Na jej čele je Erik Fister, ktorý sa ujal vedenia novej firmy Fister Crystal.

Nový názov. Nový dizajn. Nový začiatok. Nové však nemusí byť všetko. Zachovávame tradíciu precízneho umenia aj pre nasledujúce generácie. Nechceme, aby remeslo, ktoré pomaly vymiera, stihol neslávny koniec.

Umelci a remeselníci

Výrobný proces zabezpečuje pätica zamestnancov. Produkcia sa primárne zameriava na hotely, ambasády, športové kluby a ministerstvá. Vďaka tomu nájdete náš krištáľ na všetkých kontinentoch. Dokonca aj v niektorých európskych kráľovských rodinách.

Jedinečné kúsky z našej dielne tešia generácie Slovákov doma aj v zahraničí. Objavte naše robustné vázy, dekantéry na víno alebo decentné poháre, ktoré spríjemnia vaše posedenie s priateľmi.

Tím

Paula

Brúsička

Helena

Brúsička

Iveta

Kreslička

Emília Fisterová

Manažérka výroby

Ján Fister

Technický pracovník

Ing. Erik Fister

Konateľ

Zuzana Veronika Lešková

Brand manager

Blue

Happiness manager

Matúš Babjak

Fotograf