Už viac ako
23 rokov
brúsime krištáľ. Ručne.

Ctíme tradície

V 16. storočí otec brúseného krištáľu, Caspar Lehmann, objavil výnimočnosť brúsenia skla diamantom. Rovnakým spôsobom, len technologicky zdatnejšie,
to dnes robíme aj my.

Sklárske remeslo má na Slovensku tradíciu, ktorá sa odvíjala v šiestich storočiach. Ťažisko kvality slovenského skla bolo vtedy i neskoršie v hutnických technikách, v tvarovom cítení a zručnej realizácii. Zo zeme vyťažená kremičitá surovina sa v žiare vysokého tepla mení do podoby trblietavého krištáľu, kde sa svetlo snúbi s tieňom v stále meniacom sa farebnom spektre.

Precízna forma umenia

V roku 1998 založili brúsiči s bohatými skúsenosťami pod vedením Emílie Fisterovej spoločnosť so zameraním na brúsenie krištáľových výrobkov.  Od vtedy ubehlo viac ako 20 rokov a  dnes stojí spoločnosť na prahu novej etapy. Na jej čele je Erik Fister, ktorý sa ujal vedenia novej firmy Fister Crystal.

Nový názov. Nový dizajn. Nový začiatok. Nové však nemusí byť všetko. Zachovávame tradíciu precízneho umenia aj pre nasledujúce generácie. Nechceme, aby remeslo, ktoré pomaly vymiera, stihol neslávny koniec.

Umelci a remeselníci

Výrobný proces zabezpečuje pätica zamestnancov. Produkcia sa primárne zameriava na hotely, ambasády, športové kluby a ministerstvá. Vďaka tomu nájdete náš krištáľ na všetkých kontinentoch. Dokonca aj v niektorých európskych kráľovských rodinách.

Jedinečné kúsky z našej dielne tešia generácie Slovákov doma aj v zahraničí. Objavte naše robustné vázy, dekantéry na víno alebo decentné poháre, ktoré spríjemnia vaše posedenie s priateľmi.